Reklama:

7 największych mitów o implantach

Agnieszka Gałczyńska, Cloud 9

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

7 największych mitów o implantach

panthermedia

Wizyta u dentysty w czasie panedmii

Dla jednych stają się wybawieniem, dla innych wciąż stanowią tajemnicę. Wbrew niektórym opiniom wcale nie powodują poczucia dyskomfortu i niejednokrotnie stanowią lekarstwo na uczucie wstydu. Implanty nie tylko wypełniają luki w uzębieniu, ale również budują pewność siebie.

Reklama:

Po wszczepieniu implantu nie trzeba korzystać z nici dentystycznych

Dbanie o implanty nie powinno różnić się od dbania o zęby naturalne. Resztki pokarmowe, które zalegają między zębami, i implantami mogą prowadzić do rozwoju stanu zapalnego dziąseł i zaburzyć połączenie implantu z kością. Dlatego należy regularnie nitkować zęby. Jeśli po zabiegu sprawia to trudności, warto wyposażyć się w specjalistyczne nici do implantów (ze sztywnym końcem) lub w irygator.

Na implantach nie odkłada się kamień i płytka nazębna

Implanty zębowe są podatne na odkładanie płytki nazębnej i kamienia tak samo, jak naturalne zęby. Codzienna i staranna pielęgnacja zębów jest bardzo ważna. Należy do niej dodać również regularne wizyty w gabinecie higienistki. Profesjonalną higienizację trzeba wykonywać raz na pół roku, a osoby palące czy pijące dużo kawy lub herbaty - raz na trzy miesiące.

Przy implantach nie można używać szczoteczki elektrycznej

Używanie szczoteczki elektrycznej nie szkodzi implantom. Wręcz przeciwnie - jest ona dużo bardziej skuteczna, ponieważ usuwa więcej płytki nazębnej niż szczoteczka tradycyjna. Można zacząć jej używać jak tylko dziąsła się zagoją, a implanty zintegrują z kością. Decyzję o zmianie tradycyjnej szczoteczki na elektryczną zawsze warto skonsultować ze stomatologiem lub higienistką.

 Mity na temat implantów biorą się z niewiedzy. Dlatego zawsze w razie wątpliwości warto zapytać dentystę o radę. Stomatolog wytłumaczy dokładnie przebieg zabiegu i opowie o ewentualnym ryzyku, które się z nim wiąże – komentuje dr n. med. Andrzej Gala.

Implanty to dziś najbardziej efektywna metoda poprawy uśmiechu i funkcjonowania jamy ustnej, dlatego decyzji o nich nie warto podejmować na podstawie mitów, które krążą w sieci lub niesprawdzonych i obiegowych informacji.

 

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Protetyka

gość
Historia dentystyki w zarysie Jerzy Supady
Czy ktoś wie gdzie dostanę książkę "Historia dentystyki w zarysie "Jerzego Supady? Kupno, wypożyczenie, czy skan, nie ma znaczenia.
gość
Proteza całkowita górną I dolną częściowa
Prosiłabym o poradę jak bezboleśnie założyć calkowitą protezę górną akrylową zdejmowanie opanowałam. Oraz jak założyć dolną częściową.
gość
DOSTAWIENIE ZEBA DO PROTEZY
Witam, mam proteze czesciowa z zywicy na 3 elemnty (dwie 3ki i 4ka) mam jedynke z kompozytu, ktora sie zlamala. chciala bym dorobic zab do protezy. czy istnieje mozliwosc dobudowania zeba w ciagu jed...
gość
Liszaj płaski jamy ustnej a korony
Dzień dobry mam wyznaczony termin za miesiąc na wykonanie koron cyrkonowych. Jakis czas temu zdiagnozowano u mnie Liszaj płaski Na dziąśle przy czwórce oraz na sąsiadującym policzku wewnątrz ust. Czy...
gość
Brak zęba, luka na 1.5 zęba
Dzień dobry, piszę o poradę. Kilka lat temu miałam usuwane 2 zęby w odcinku bocznym, zęby się przesunęły i została luka na 1.5 zęba. Jakie mam możliwości aby wstawić brakujące zęby? Czy w grę wchod...
Implant bez korony
Witam, Czy implant, w którym nie zamontowano korony nada się jeszcze do użytku po 5 latach? Jest to 4 górna.
Reklama:
Reklama: