REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:

Popularne na forum

Witam. Mam uczulenie na nikiel , ortodonta zaproponował mi zalozenie apratu estetycznego . Po zalozeniu aparatu okazało się że łuk apratu jest z 24 k złota (wcześniej nie było o nim mowy , oczywiście sporo kosztuje) proszę o informację czy istnieje możliwość założenia łuku z innego tworzywa żeby ograniczyć ogromne koszta wizyt u ortodonty. Planowane wizyty były około 300 zł, a szukuje się 800..proszę o pomoc.
2 komentarz ostatni 5 miesięcy temu
 
/ gość
Musi Pani udać się do odpowiedniego specjalisty, który wyleczy tę przypadłość. Znalezienie takiego, który przywróci komfort jamy ustnej jest problematyczne, mówię to z doświadczenia. Ja miałem to szczęście, że trafiłem na MCS Przychodnię https://mcs-przychodnia.pl/ Dentyści doprowadzili do właściwego stanu moje uzębienie. Jestem wdzięczny losowi, że na nich trafiłem. Wszystkim zajęli się profesjonalnie.
2 komentarz ostatni 7 miesięcy temu
 
/ gość
A jaką pastę używałaś ? Blanx czy jeszcze inną ? Ja pamiętam, że po niej właśnie te zęby był takie trochę bielsze. Co do samego zabiegu wybielania to taką popularną metodą jest chyba Beyond https://www.stomatologiajarzebiny.pl/leczenie-stomatologiczne/wybielanie-zebow/ o której sporo już było kilka lat do tyłu. Metoda ta jest chyba praktykowana już od 7 lat.
20 komentarz ostatni 6 miesięcy temu
 
Witam mam taki problem. Mam założony aparat ortodontyczny wraz z łukiem podniebiennym i niebawem podjęzykowym. 26 czerwca miałam usuwaną stałą prawą górną 4 w celu przesuwania zębów i uzyskania linii pośrodkowej oraz aby była symetrycznie. Mam cofniętą tą linię pośrodkową w lewą stronę, ponieważ po lewej stronie nie mam kła. Utkną mi on w podniebieniu i za dziecka był usuwany z niego chirurgicznie. Po ekstrakcji 4 bolało mnie podniebienie też, potem się zagoił lekarz chirurg mówił ze się dobrze goi bo byłam na kontroli. Był spokój następnie 8 września byłam na kolejnej kontroli ortodontycznej , gdzie lekarka mi zaczęła ,,przyciągać” trójkę w miejsce wyrwanej 4. Ząb się dość znacznie przesunął i po ok 2 tygodniach od tej wizyty zaczął być bardzo wrażliwy jak ząb lub jego korona przy dziąśle zetknęła się z czymś lekko chłodnym lub ciepłym od razu miałam jakby ukłucie mocne impuls ,,w głąb” który za chwile ustępował i tak około tygodnia. Tak jak wspomniałam ząb się już dość sporo przesunął. Powiedziałam ortodontce o tym bólu który miałam, zrobiła mi zdjęcie panoramiczne RTG, powiedziała ze nic złego na nim nie widzi, ale też stomatologiemiała dawno skierowała mnie na konsultacje do stomatologa w tej samej klinice ponieważ tam od lat się leczę. W piątek myłam konsultację Pan doktor powiedział, ze na zdjęciu jest wszystko OK, test na chlorek słabo czuła – ale to kieł, ząb mnie nie boli. Natomiast wydaje mi się że zmienił on barwę, myślałam, ze jest on martwy i trzeba kanałowo leczyć jednak na konsultacji lekarz stwierdził ze jest ok. Ja dalej mam dylemat czy diagnoza jest trafna. Skąd ten kolor trochę inny (szczerze dawno też się nie przyglądałam temu zębowi) ale myślę ze nie był takiego koloru. Czy na RTG byłoby widać jakieś zmiany? Czy zdać się na to co lekarz powiedział i już nie drążyć. Ja naczytałam się i po prostu porównałam fakty, tzn. wcześniejsza reakcja zęba na bożdzce i ten kolor i mam zmartwienie. [img]https://static2.medforum.pl/upload/image/em_photo_forum/66601cfd0badb8e70c1ac485812c64ae.jpg[/img]
1 komentarz ostatni 8 miesięcy temu
 
/ gość
Witam czy ktoś wie co to może być? Pojawiła mi się pomarańczowa plamka na dziąsłach.
1 komentarz ostatni 4 miesiące temu
 
Polecam Twój Dentysta na Świętej Trójcy
2 komentarz ostatni 7 miesięcy temu
 
/ gość
Witam.  wybierałem już zeby z 6 razy na przestrzeni 3 lat. mam problem mimo stosowania bialej diety podczas wybielania i tydzien po. Mimo nie palenia, nie picia, i dbania o zeby BARDZO ale to bardzo szybko żołna. Po 2/3tygodniach wracają do swojego wyjściowego koloru czyli żółtego mimo że są wybielone na śnieżno biały. Co robić?
3 komentarz ostatni 7 miesięcy temu
 
/ gość
Witam, chciałabym się poradzić odnośnie zęba córki, który zbyt wysoko rośnie....może ktoś miał podobną sytuację i coś podpowie, czekamy na wizytę u ortodonty ale niestety trochę to trwa...[img]http://static2.medforum.pl/upload/image/em_photo_forum/3ebc4bb98d53deaa12fd09b6e8dcf0e5.jpg[/img]
2 komentarz ostatni 4 miesiące temu
 
/ gość
REKLAMA:
REKLAMA: